TIBET PARK

O nás

Ak by sme silu našej mysle spojili s vhodnou životosprávou, so správnym postojom a meditáciou, oslobodili by sme sa od mentálnych i fyzických súžení. Výdobytky vedy a techniky sú nesmierne, ľudstvo napriek tomu nie je šťastnejšie. Medzi naším osobným, vnútorným vývojom a vývojom vonkajšieho sveta je totiž priepastný rozdiel. A práve zanedbanie našej spirituality spôsobuje vážny psychický a morálny nedostatok. Ak si aj v modernej dobe chceme udržať pozitívny, budujúci náhľad na život, je dôležité premýšľať, ako zmeniť svoj vnútorný stav. Pretože práve starostlivosť o svoju vnútornú pohodu je základom prosperujúceho, zdravého žitia. A pochopiteľne aj dobrého spolužitia s ostatnými. Praktické liečivé meditácie pochádzajúce zo starých indo-tibetských poznatkov sú vhodné pre každého, neviažu sa k žiadnemu náboženstvu. Vychádza z nich živá tradícia hlbokých učení o ľudskej psychike, ktoré nám otvárajú možnosť spojiť sa s nekonečnou liečivou silou našej mysle, nadobudnúť morálku, disciplínu myslenia a žiť zmysluplný život. Pozývame vás do nášho sveta, v ktorom sa učíme nachádzať vnútorný pokoj a zdieľať ho s ostatnými. Pozývame vás do Tibetského parku mieru a harmónie.

Učitelia » Línia Džonang »

Čajovňa

Ak si chceme vychutnať posedenie v Tibetskom parku mieru a harmónie doslova plnými dúškami, môžeme tak urobiť aj v priestoroch čajovne. Záleží pritom len na nás, či zvolíme niektoré z vnútorných pódií, alebo dáme prednosť jednému zo záhradných altánkov. V pokojnej atmosfére sa môžeme ešte viac sústrediť na chuť svojho obľúbeného nápoja. Môžeme precítiť, ako sa jeho teplo rozlieva celým naším telom, ako nás povzbudzuje či jemne utišuje. Jeden po druhom môžeme ochutnávať z desiatok ponúkaných druhov čajov, alebo si jednoducho zvolíme ten, ktorý máme najradšej. Ak potrebujeme viac energie, vždy môžeme siahnuť po šálke kávy či osviežiť sa domácou limonádou. V horúcich letných dňoch nejednému z nás dobre padne potešenie z chutného zmrzlinového pohára. A stratení určite neostaneme ani v prípade, že nás prekvapí hlad. Na výber máme hneď z niekoľkých druhov indických vegetariánskych jedál podávaných s pita chlebom.

V priesotroch čajovne je možné zakúpiť i predmety, ktorými si môžeme spríjemniť atmosféru našich domovov: napríklad vonné tyčinky, „cédéčka“ s meditačnou hudbou či spievanými mantrami, orientálne doplnky do domácnosti. Ak máme záujem venovať sa tradičnej meditačnej praxi, môžeme siahnuť po predmetoch, ktoré sú nám pri nej nápomocné. Mály z kryštálu či polodrahokamov, zvončeky, alebo dordže, netreba pre ne cestovať do Nepálu či Indie. Sú k dispozícii práve v priestoroch našej čajovne. Rovnako tak potravinové doplnky vyvažujúce energie v našom tele a napomáhajúce ich harmonickému prúdeniu. Reč je o ajurvédskych čajoch, doplnkoch výživy odporúčaných tradičnou čínskou medicínou či orientálnych hubách vyznačujúcich sa výnimočným vlastnosťami v mnohých zdravotných ohľadoch. So všetkým pritom ochotne poradí personál našej čajovne. Navštíviť ju môžete vo štvrtok medzi 16:00 a 20:00, v piatok medzi 16:00 a 21:00, v sobotu medzi 15:00 a 21:00.

Podporte Tibet Park

Kohokoľvek sme sprevádzali našimi priestormi, cítil sa v nich podľa vlastných slov inak – pokojnejšie, radostnejšie, jednoducho príjemnejšie. Nejeden návštevník hovorí, že pocity vnútornej harmónie ho sprevádzajú ešte dlhé hodiny po tom, čo sa vrátil späť do svojho domova. Snáď aj preto sa návštevníci stávajú našimi priateľmi a zvyknú sa k nám vracať. Neraz privedú aj rodinu či známych, počet našich priateľov tak neustále vzrastá. Tešíme sa, veď toto miesto budujeme s láskou pre všetkých bez rozdielu. Aby sme ho však mohli zveľaďovať aj naďalej, aby ešte viac ľudí malo možnosť prísť, načerpať pokoj a oddýchnuť si od zhonu každodenných povinností, aj my potrebujeme podporu všetkých dobrých ľudí. 

Pomôcť nám môžete zaslaním ľubovoľného (pravidelného alebo jednorazového príspevku) na číslo účtu: 
SK23 0900 0000 0050 8140 1043 (do poznámky prosíme uviesť „Dar“).

Budeme tiež vďační, ak sa rozhodnete venovať nám 2% alebo 3% z Vašich daní. 

K tomu potrebujete tieto údaje: 
IČO 50021800, Právna forma: Občianske združenie: Názov: Tibet Park, Adresa: Gúgska 3819/134, 94002 Nové Zámky

Kontakt

Základné údaje

Kontakty

  • Tibet Park
    Gúgska 134
    940 02 Nové Zámky
  • email: info@jonang.sk
  • telefón: +421 908 758 220